Infolinia: +48 790 585 925
pon.-pt. 08:00 - 20:00

Czyszczenie biżuterii

Zasady dotyczące czyszczenia wszystkich kolekcji biżuterii marki LAREZO.
Każda instrukcja odnosi się do poszczególnego typu materiału z jakiego biżuteria jest wykonana.

Jak zadbać o srebrną biżuterię?
Wszyscy miłośnicy srebrnej biżuterii powinni zdawać sobie sprawę, że pomimo prawidłowego jej przechowywania oraz korzystania z niej może ona z czasem czernieć. Jest to zupełnie naturalne. Efektem tego procesu jest zmiana koloru biżuterii na szary, brązowy, żółty a nawet czarny. Również w tym czasie jesteśmy świadkiem pojawienia się mało estetycznego nalotu, który sprawia, że nawet najpiękniejszy wyrób traci na wartości. Jednak są pewne sposoby aby maksymalnie opóźnić to zjawisko. Pierwszym z nich jest unikanie wilgoci, przechowywanie w szczelnych szkatułkach oraz orginalnych pudełeczkach. Z kolei pozłacane srebro nie lubi towarzystwa kosmetyków oraz perfumów. Z czasem należy poddać biżuterię ponownemu złoceniu.

Jak dbać o biżuterie pozłacaną?
Biżuteria srebrna pokryta złotem jest tak samo piękna jak biżuteria złota. Jej urok I blask pasuje do każdej stylizacji. Aby Twoja pozłacana biżuteria była jasna i nieskazitelnie piękna pamiętaj o wykonaniu kilku prostych kroków. Biżuterie przechowuj w chłodnym i suchym miejscu, z dala od wilgoci. Z kolei aby wyczyścić pozłacaną biżuterie należy wymieszać kilka kropli łagodnego środka do mycia naczyń lub mydła z ciepłą wodą. W tak przygotowanym roztworze wypłukać pozłacaną biżuterię i pozwolić jej wyschnąć samoczynnie na powietrzu. W ten sposób możesz mieć piękną, żywą biżuterię na długie lata.

Jak poprawnie zapiąć bransoletkę?
Nasze bransoletki charakteryzują się wysoką trwałością wykonania. Jednak z każdym naszym produktem należy obchodzić się z należytą delikatnością oraz używać jak najmniej siły. Aby otworzyć zapięcie należy delikatnie wsunąć paznokieć w odpowiednie miejsce oraz rozchylić ,,skrzydełka” naszego zapięcia.